אודות

יעל אורגד- ענבר, מעצבת ראשית


בשביל יעל אורגד-ענבר, עיצוב אופנה הוא הדרך לשמח נשים.
כבר בגיל 14, במכונת התפירה של אמה, התחילה לשחק עם בדים,
גזרות וצבעים, וכשהגיעה למכללת שנקר כבר גובשה טביעת האצבע הייחודית שלה, שניכרת בדגמיה עד היום. במהלך לימודיה בשנקר עבדה כמעצבת בחברות בגדים גדולות ונחשבות, ואף יצאה כמצטיינת המגמה לסטאז' בניו יורק אצל מעצב האופנה הידוע אלי טהרי, שם למדה על ניהול בית אופנה בסדר גודל שאינו מוכר בארץ. בשנת 1999 הבינה שהגיע הזמן לצאת לדרך חדשה והקימה עסק משלה.
בדגמים שיעל מוציאה תחת ידיה שזורות כל אהבותיה: מהיוגה, שאותה היא מתרגלת כבר שנים, היא למדה שלגוף צריך להיות נוח עם עצמו, דרך אנשים ותרבויות שפגשה ברחבי העולם התחברה לצבעים ולחומרים, מאהבתה לציור שילבה קווים רכים וזרימה, וממשפחתה הביאה את אהבת האדם. את כל אלה יעל אורגת לתוך בגדים שמבינים נשים.

אני רוצה לשמח נשים, לתת לכן משהו ממני, ואם שימחתי אישה בבגד שמבין אותה – הצלחתי.


מנערות אנחנו הופכות לנשים, לאימהות, והגוף שלנו משתנה.
בגדים נראים עלינו אחרת, ולפעמים, מתוך מידה של תסכול, אנחנו מוותרות על השמחה שבלהרגיש טוב ולהיראות טוב בבגד שלנו. אבל אני מאמינה שאנחנו לא צריכות לעשות את הוויתור הזה, ושאנחנו יכולות ליהנות מבגד איכותי, נוח וייחודי, שמשדר נוכחות נשית שלמה ואמיתית.

בגדים שמבינים אנשים


הגוף יודע את האמת. הוא יודע כשנוח לו, כשנעים לו וכשהוא לא צריך להסתתר.
וכשאנחנו מרגישות ככה, רואים את זה. זה קורן החוצה, כמו חיוך. זאת הסיבה שאת הסקיצות לדגמים שלי אני מציירת מתוך שקט, חושבת עליי, עליכן, על הצורך להרגיש נוח, להיות שמחה במי שאני. אנחנו עוברות שינויים רבים במהלך חיינו. 

Share by: